
Hetek óta a Paksi közi lakótelep bejáratánál, a régi mellett újonnan létesített, de még nem üzembe helyezett transzformátorház, a sárga szalaggal körülkerített, kábelekkel teli munkagödrök árulkodnak arról, hogy az MVM hálózatfejlesztési munkálatokba kezdett. A hálózatbővítési munkálatokat a lakások mellett leginkább a közelben lévő számos ipari létesítmény tulajdonosa várta.
Az előzetes értesítés szerint ma reggel 8 és reggel 9 óra között lett volna áramszünet a több hektáros területen elhelyezkedő lakótelepen, a közelben lévő, a vasúti átjáró túloldalán lévő ipari és logisztikai létesítményekben.
A közelben lakók szerint az áramszolgáltatás reggel 8 órakor megszűnt, majd röviddel azt követően arra lettek figyelmesek, hogy a városból kifelé tartva, az ipari vasúti átjárótól jobbra, attól mintegy 150 méterre lévő, a Vagyonhasznosító Kft. telephelyének sarkán található nagyfeszültségű villanyoszlopnál nagy a sürgés forgás, az emelőkosaras darus kocsi is abbahagyta a munkavégzést.
Röviddel ezt követően megérkezett a kalocsai mentőszolgálat esetkocsija, a mentősök a helyszínről egy férfit elszállítottak, mint megtudtuk, a kalocsai kórház sürgősségi osztályára.
A magasfeszültségű vezetékekről két kábel lógott és lóg le, a helyszínre azóta már vagy féltucatnyi MVM Hálózatfejlesztés feliratú szolgálati gépkocsim érkezett.
Szemtanúk elmondása szerint a mentővel szinte egy időben érkezett meg a Kalocsai Rendőrkapitányság járőr kocsija, a rendőrök a helyszínt mindaddig biztosították, míg a 12 órakor még mindig helyszínelő munkatársaik meg nem érkeztek.
A helyszínen szerzett információnk szerint a munkabalesetet szenvedett férfi állapota stabil, de a kórházban megfigyelésre bent tartják.
Cikkünk zárásának időpontjában, 14:15 órakor az adott területen még nincs áram, de a kapott tájékoztatás szerint azt a helyszínelés befejezését követően a lehető legrövidebb időn belül visszakapcsolják.