...
Euró: 412 Ft   |   Dollár: 400 Ft
Benzin: 556 Ft/l   |   Dízel: 569 Ft/l
2026. június 10. szerda
Névnap: Margit, Gréta

Súlyos munkabeleset történt Kalocsán az MVM hálózatfejlesztési munkálatai közben – Mentő szállította el a sérültet, folyik a rendőrségi helyszínelés

  • Zsiga Ferenc
  • 2025. 09. 11., 15:40
  • Híreink / Baleset
Súlyos, szerencsére nem halálos kimenetelű munkabeleset történt ma reggel nyolc és kilenc óra között Kalocsán, a Paksi köz 15. számú ingatlan közelében, az ipari vasúti átjárótól mintegy 150 méterre lévő magasfeszültségű oszlopnál. Egyelőre tisztázatlan körülmények között áramütés érte az MVM Hálózatfejlesztés egyik munkatársát. A dolgozót a helyszínről a kalocsai mentőszolgálat esetkocsija szállította a kalocsai Szent Kereszt Kórházba. Információnk szerint a középkorú férfi állapota stabil, de megfigyelésre a kórházban tartják. A rendőrségi helyszínelés cikkünk írásának időpontjában az ilyen ügyekben illetékes Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal Foglalkoztatási, Foglalkoztatás Felügyeleti és Munkavédelmi Főosztály bevonásával jelenleg is tart. A munkabeleset környezetében lévő ingatlanokban, így a Paksi közi lakótelep lakásaiban az előzetes értesítésnek megfelelően, hálózatfejlesztési munkálatokra hivatkozva reggel 8 órakor kikapcsolták az áramot, az érintett lakásokban, illetve a cégek telephelyén 14:15 órakor még nincs áram.

Hetek óta a Paksi közi lakótelep bejáratánál, a régi mellett újonnan létesített, de még nem üzembe helyezett transzformátorház, a sárga szalaggal körülkerített, kábelekkel teli munkagödrök árulkodnak arról, hogy az MVM hálózatfejlesztési munkálatokba kezdett. A hálózatbővítési munkálatokat a lakások mellett leginkább a közelben lévő számos ipari létesítmény tulajdonosa várta.

Az előzetes értesítés szerint ma reggel 8 és reggel 9 óra között lett volna áramszünet a több hektáros területen elhelyezkedő lakótelepen, a közelben lévő, a vasúti átjáró túloldalán lévő ipari és logisztikai létesítményekben.

A közelben lakók szerint az áramszolgáltatás reggel 8 órakor megszűnt, majd röviddel azt követően arra lettek figyelmesek, hogy a városból kifelé tartva, az ipari vasúti átjárótól jobbra, attól mintegy 150 méterre lévő, a Vagyonhasznosító Kft. telephelyének sarkán található nagyfeszültségű villanyoszlopnál nagy a sürgés forgás, az emelőkosaras darus kocsi is abbahagyta a munkavégzést.

Röviddel ezt követően megérkezett a kalocsai mentőszolgálat esetkocsija, a mentősök a helyszínről egy férfit elszállítottak, mint megtudtuk, a kalocsai kórház sürgősségi osztályára.

A magasfeszültségű vezetékekről két kábel lógott és lóg le, a helyszínre azóta már vagy féltucatnyi MVM Hálózatfejlesztés feliratú szolgálati gépkocsim érkezett.

Szemtanúk elmondása szerint a mentővel szinte egy időben érkezett meg a Kalocsai Rendőrkapitányság járőr kocsija, a rendőrök a helyszínt mindaddig biztosították, míg a 12 órakor még mindig helyszínelő munkatársaik meg nem érkeztek.

A helyszínen szerzett információnk szerint a munkabalesetet szenvedett férfi állapota stabil, de a kórházban megfigyelésre bent tartják.

Cikkünk zárásának időpontjában, 14:15 órakor az adott területen még nincs áram, de a kapott tájékoztatás szerint azt a helyszínelés befejezését követően a lehető legrövidebb időn belül visszakapcsolják.

Képgaléria megtekintése (14 db kép)