A határozattervezet szerint a pályázat előkészítéséhez szükséges dokumentumok, tanulmányok beszerzésének fedezetére legfeljebb 6,35 millió forint keretösszeget biztosítanak a 2025. évi költségvetés terhére.
A cél az, hogy az önkormányzat tulajdonában lévő 23 ingatlan, köztük például a városháza, művelődési központ, sportcsarnok, szociális központ, gyógyfürdő-uszoda, múzeum, óvodaépületek, D7 - Közösségi Ház, Roma Közösségi Ház, volt tiszti klub épülete, gyakorlatilag az összes jelentősebb, a város tulajdonában lévő középület hatékonyabb energiafelhasználását érjék el.
Amint az a polgármester által jegyzett előterjesztésből kiviláglik, a projekt megvalósítására 18 hónap áll rendelkezésre. Az igényelhető, vissza nem térítendő támogatási forrás 75 millió forinttól 225 millió forintig terjed. Tekintettel a nagyszámú ingatlanra, Kalocsa város vélhetően az utóbbi összeghez közeli támogatásra nyújtja be az igényét.
A pályázat konzorcium keretében is megvalósítható. A konzorcium tagja 100 százalékos önkormányzati tulajdonban lévő gazdasági társaság is lehet.
Amennyiben a pályázat sikeres lesz, az elnyert összegből olyan érzékelő- mérő és adattovábbító eszközöket, elemző programokat, szoftvereket szereznek be, amelyek a gáz, a villamosenergia, a víz felhasználás adatait mérik, rögzítik, továbbítják és elemzik.
Ezeket az adatokat nem csak helyben hasznosítják, hanem a központi Közintézményi Energia Menedzsment Platformhoz történő csatlakozással, a stratégia döntések segítése érdekében, országosan is értékelik. Az energia fajtánként rendelkezésre álló adatok műszaki és pénzügyi szempontú elemzései az optimális üzemvitel kialakítását teszik lehetővé
Városháza
Mintegy a gazdálkodók karácsonyi ajándékaként, 2025-ben öt évre szóló új Agrár-környezetgazdálkodási támogatási program indul, amelyre a gazdálkodók 2024. november 25. és 2024. december 23. között nyújthatják be támogatási kérelmeiket. A támogatási konstrukció arra ösztönzi a gazdálkodókat, hogy a fenntarthatóság jegyében folytassák gazdálkodói tevékenységüket.
Október elején tisztújító közgyűlést tartott kecskeméti székházában a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara. A szavazásra jogosultak bizalmából a kamara régi-új elnöke Gaál József, régi-új ipari alelnöke Sziráki Szilárd lett.