Bényi Emese főszervező, a dusnoki József Attila Művelődési Ház vezetője elmondta:
„A háromnapos rendezvény fő célja idén is a dusnoki magyar és horvát hagyományok felelevenítése, bemutatása és ápolása volt, emellett a kisebbségi önkormányzatok összefogásának köszönhetően a résztvevők idén a roma és a német nemzetiségek múltjába és hagyományaiba is betekinthettek.
A Fonó Napok másik nagy sikerének tartom, hogy csütörtökön a 170 tanulót befogadó dusnoki általános iskola valamennyi osztálya korcsoportjának megfelelő népi játékokon, kézműves foglalkozásokon vett részt, elsajátíthatta a fonás, a bőrözés és a fazekaskodás alapjait. Az alsó tagozatos gyerekek önfeledten és kíváncsisággal vetették bele magukat a hat állomásos foglalkozásokba. Egy rác népdal tanulása közben még a délszláv zenét megszólaltató hangszerekkel, köztük a különböző hangolású tamburákkal is megismerkedhettek.
A Dusnoki Hagyományőrző Asszonykórus tagjainak köszönhetően a gyerekek a farsangi fánk készítésében is részt vettek, a 12 kilogramm lisztből készült, házi lekvárokkal ízesített fánkokat a farsangi buborékparti közben fogyasztották el.”
A kulturális műsorfolyam fősodrát a pénteki nap adta. A program 18 órakor kezdődött, hogy aztán a színháztermet zsúfolásig megtöltő közönséget a következő bő két órában a szentendrei Vigad zenekar és a dusnoki Zabavna Industria zenekar kísérete mellett a helyi horvát Biser Tánccsoport gyerek és felnőtt táncosai, a Császártöltési Tánccsoport, a dusnoki Roma Tánccsoport, majd a Dusenici Énekkar, végül a Danubia Tamburazenekar szórakoztassa. A műsor végén a résztvevők zöme még nem ment haza, ugyanis a 20 órakor kezdőd táncházban Szávai József vezetésével, a Vigad zenekar közreműködésével horvát, szerb és makedón táncokat tanulhattak. Az ezt követő délszláv bál a Zabavna Industriával hajnali két óráig tartott.
Szombaton este a magyar hagyományőrző csoportok, a Dusnoki Hagyományőrző Néptáncegyüttes, az érsekcsanádi Bazsarózsa Néptáncegyüttes, a Dusnoki Asszonykórus, végül a szekszárdi Bartina Néptánc Együttes adott műsort. A program alatt és az azt követő táncházon a talpalávalót a Zagyva Banda húzta. A 21 órakor kezdődő bál a kiskőrösi Soundwich zenekarral a hajnali órákban zárult.
Szívből gratulálunk a dusnoki Fonó Napok szervezőinek! Örömteli szép példa, ahogy a községben a horvát és a magyar anyanyelvi kultúra, a két nép ének - és tánchagyományai, a régi szokások felelevenítése, őrzése - ezúttal a roma és a sváb hagyományokkal kiegészülve- a minden évben magas színvonalon megrendezett Fonó Napokon kiemelt hangsúlyt kap!