Vargyas László polgármester az építkezés helyszínén elmondta:
A mini bölcsőde a vármegyei önkormányzat koordinálásában lévő TOP Plusz pályázaton elnyert 110 millió forint vissza nem térítendő támogatásból és 7 millió forint önerőből valósul meg. Az önkormányzat a Paksi Atomerőmű támogatásával vásárolta meg az óvodával szomszédos, leromlott állagú épületet, amelynek elbontása után kezdődött meg a településképi szempontból is jelentős, hétférőhelyes mini bölcsőde kivitelezése. l Az épület megvalósítását közbeszerzési eljárás keretében a keceli székhelyű Modus Vivendi Kft. nyert el. A céggel való együttműködésünk kiváló, a nagy tapasztalattal rendelkező műszaki ellenőr szerint a rekordgyorsaság precíz és szabályszerű munkavégzéssel párosul. Öröm ez számunkra, mert az épületnek június elejéig el kell készülnie, amelyre a jelenlegi állás szerint minden esély megvan.
Megnyugvással tölt el, hogy az épülő mini bölcsődét látva a szolgáltatás iránt nem csak a helyi, hanem a környékbeli kisgyermekes családok részéről is egyre nagyobb az érdeklődés. Ráadásul az elmúlt évben Dunaszentbenedekre 8 újszülöttet hozott a gólya. Megvalósulni látszik tehát az az elképzelésünk, hogy az új bölcsődével segítő kezet nyújtunk azoknak a kisgyermekes családoknak, amelyekben az anyuka akár egzisztenciális, akár a család nagyobb anyagi biztonsága érdekében vissza akar térni a munkaerőpiacra. Azt sem titkoljuk, hogy ezzel a beruházással fiataljaink helyben maradását is ösztönözni, segíteni kívánjuk – mondta Vargyas László polgármester.
Lakatos Péter Tibor, a generálkivitelezést végző Modus Vivendi Kft. ügyvezetője arról számolt be:
Erőfeszítéseink nyomán a kivitelezési munkák az ütemtervet megelőző állapotban vannak. A hagyományokat követő mai kis eseményünk, a bokrétaünnep, azaz virágkoszorú felhelyezése az oromzatra azoknak is üzen, akik erre járnak: velünk együtt örüljenek annak, hogy településük egy szép, új épülettel lesz gazdagabb. Azt remélem, a bokréta felhelyezése, az eddig elvégzett munka megünneplése, a kollégáim által készített finom halászlé közös elfogyasztása egy kis feltöltődéssel is jár, hogy holnaptól újult erővel fogjunk a munkához. Az épületet azért is szeretnénk minél előbb, még a június eleji határidő előtt átadni, hogy a használatbavételi és a működési engedély beszerzésére több ideje legyen az önkormányzatnak.
Keresztély László műszaki ellenőr a bokrétaünnep történetéről beszélt portálunknak.
Régóta dolgozom az építőiparban, így személyes emlékeim is vannak arról, hogy az 1960-as, 1970-es években a bokrétaünnepet még hagyományosan és nagy tisztelettel megtartották. Lényege az, hogy amikor egy mérföldkőhöz, a felső födém befejezéséhez ér az építkezés, arról bokrétaünneppel emlékeznek meg. Ennek az építőiparban meghonosodott, egyébiránt nem magyar eredetű ünnepnek nagyon régi hagyománya van. Valamikor a XIII. században, Németországban jegyezték fel először, hogy az akkori mesterek az építkezésnek ezt a fokát megünnepelték. A törökdúlás utáni újjáépítéskor nagyon sok német építőmester érkezett Magyarországra, ők hozták magukkal ezt a nemes és nagyszerű ünnepet. Talán nem elkiabálása a dolgoknak, de a közbeszerzés során egy olyan kivitelezőre találtunk, amelyik az építőipar legszebb hagyományának tovább éltetése mellett nagyon fegyelmezetten, szakszerűen és pontosan végzi a munkáját.