December 5-én, csütörtökön délelőtt tartotta a 2024-es év utolsó ülését a Társadalmi Ellenőrző, Információs és Településfejlesztési Társulás (TEIT), melyen elfogadták társulás éves beszámolóját, módosították az SZMSZ-t és költségvetését, megtartották a társulás ellenőrző bizottságának tisztújítását valamint az idei közmeghallgatást.
December 5-én, csütörtökön 14 órától a városháza dísztermében ülésezett Kalocsa város képviselő-testülete. Immár a harmadik testületi ülésen szavazták meg egyhangúlag a képviselők a napirenden szereplő javaslatok mindegyikét.
Az Országgyűlés Fenntartható Fejlődés Bizottságának ülésén kiemelt téma volt az új atomerőmű építése. A Paks II. projektről Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter számolt be a bizottságnak. A beruházás környezetében fekvő települések polgármesterei viszont személyesen tájékozódtak a munkálatok előrehaladásáról. Mások mellett ezekről is szó esik mai magazinunkban.
A Paks II. projektben mozgalmasan teltek az elmúlt hetek is, aktívak a szakemberek a nemzetközi szervezetek tevékenységében, ott vannak az energetika hazai fórumain, de az egyetemi állásbörzéken is. Mai magazinunkban e témákkal foglalkozunk, előbb azonban az építési területre látogatunk, ahol tovább mélyül az ötös blokk munkagödre, a hatos blokk számára kijelölt helyen pedig a talajszilárdítást végzik.
Területfejlesztési fórumot tartottak Kalocsán a színházban április 16-án, kedden, amelyen dr. Filvig Géza polgármester meghívására előadást tartott dr. Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter, Font Sándor országgyűlési képviselő, Rákóczi Péter, a Paks II. Zrt. kommunikációs igazgatója, valamint Wunderlich István Péter, a Duna Aszfalt Zrt. projektvezetője. A fórumon elhangzott: Kalocsa térsége óriási lehetőség előtt áll, hiszen a paksi beruházás, valamint az új Duna-híd és az ezzel összefüggő infrastrukturális fejlesztések komoly pozíciójavulást eredményezhetnek a város számára.