A vendégsereget este fél héttől a bejáratban várta és köszöntötte Szigeti Tamás agrármérnök, főszervező. Érkeztek is folyamatosan a gazdák, az agrártárca, az érdekvédelmi szervek, a járás és a város gazdasági és társadalmi életének fontosabb szereplői, mígnem mindenki elfoglalta a 120 bálozóra terített asztalokat.
A vendégeket, elsők között Font Sándort, az Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottsága elnökét, dr. Felkai Beátát, az Agrárminisztérium helyettes államtitkárát, dr. Cseh Tibor Andrást, a MAGOSZ főtitkárát Szigeti Tamás köszöntötte.
A folytatásban a díszvendégek üdvözölték a bálozókat. Méghozzá röviden, hiszen ez az est a jó szórakozásról, a finom ételekről, a nagy táncokról és a nagy beszélgetésekről, és persze az egy szektorhoz, az agráriumhoz tartozás élményéről szólt. Ezúttal kicsit hátrébb szorult, hogy egy nehéz mezőgazdasági év után, de azért a gazdák hite szerint egy küzdelmes, de reményekkel teli év előtt állnak.
Kitűnő volt a vacsora, amelynek alapanyaga természetesen ezúttal is - a levestől a marhapörköltön, sülteken át a házi rétesekig - kivétel nélkül magyar és környékbeli alapanyagokból készült.
A bál fontos eseménye volt, hogy átadták az első agrár kiválósági ösztöndíjakat.
Erről szólva Szigeti Tamás elmondta:
Tavaly létrehoztunk egy alapítványt, ami a Petneházy Alapítvánnyal és az Agrotrend Csoporttal közös.
Az ösztöndíjprogramra több mint egy hónapig lehetett jelentkezni középiskolásoknak vagy kezdő egyetemistáknak. Érkeztek is pályázatok szép számmal, idén négy fiatalt választottunk kik a legjobbak közül.
Az egyszeri 250 ezer forint támogatást, lehetőséget hazai és külföldi kulturális eseményeken való részvételen, valamint az emlékplakettet Felkai Beáta, Cseh Tibor, Petneházy Dávid és Korsós Margit adta át a középiskolába járó Tóth Sárának, Scherer Erzsébetnek, Mészáros Istvánnak és Tamás Ádámnak.
A fiatalok állatgondozás, hagyományőrzés, népművészet és agrárgépészet területen jeleskednek.
A vacsora alatt és után a jó hangulatról és a talpalávalóról Horváth László Giovi Family együttese gondoskodott. Meglepetés produkcióként a Princess vonós trió klasszikusok népszerű műveit adta elő modern hangzásvilággal.
A többszázezer forint értékű tombolatárgyakat nagyobb részt helyi termelők és kézművesek biztosították.
Az esten 22 óra körül már olyan emelkedett volt a hangulat, erőteljes a tánc, hogy egykettőre felborult az ültetési rend, a bálozók kisebb-nagyobb csoportokban koccintgattak, beszélgettek. Mintegy bizonyítékát adták elő annak, hogy a gazdáknak is nagy szükségük van a színvonalas társasági eseményre.
Az ösztöndíjakat állatgondozás, hagyományőrzés, fűszerpaprika termesztés, agrárgépészet, népművészet területen ítélték oda, az első díjazottak Kalocsáról és környékéről kerültek kiválasztásra.
„Összességében minden idők kolbásztöltő versenyeinek legjobb kolbászai az idén készültek”